Srednja škola Hvar

> Projekti
TOUCH HVAR

Projekt Srednje škole Hvar, izabran na natječaju Ministarstva turizma RH, "Promocija zanimanja", u travnju 2017., u suradnji s TZ Hvar

Glavne projektne aktivnosti:
1. Izrada web aplikacije Active tourism Hvar
2. Postavljanje touch screen monitora u TZ Hvar
3. Info ploče na pješačkim stazama

Više o projektu možete pratiti na

#touchhvar

ERASMUS PLUS - READ IN EUROPE

READ in Europe – prvi susret učenika

Učenice Nina Tudor, Nikolina Ćurin i Vinčenca Katanec iz Hvara te Ivona Drinković i Antonela Franetović iz Jelse sudjelovale su u prvom susretu učenika u Tomellosou u Španjolskoj od 21.-27. veljače 2016.

Na početku susreta učenici su predstavili svoje škole i mjesta iz kojih dolaze. Nakon toga predstavili su po jednog predstavnika klasične i moderne nacionalne književnosti. Učenice iz Jelse su odabrale Marina Držića, a učenice iz Hvara Janka Polića Kamova. Tijekom radionica učenici su u mješovitim grupama izradili e-knjigu o predstavljenim autorima.

Slijedili su izleti. U Madridu su imali zadatak pronaći određene povijesne i literarne lokalitete, u Toledu su posjetili najveću knjižnicu regije Castilla – La Mancha, a u Argamasilla de Alba su vidjeli zatvor u kojem je Miguel de Cervantes napisao prva poglavlja Don Kihota.

Učenice su stekle Europass Mobility dokumente, jedinstveno iskustvo i prijatelje širom Europe.

Slijedi čitanje lektire na engleskom jeziku i susret u Mađarskoj u travnju 2016.g.

„Ja, tihi Don Quijot, ptica bez matičnog gnijezda, suputnik vjetrova i visokokvalificirani brojač zvijezda, još jednom, krećem na vjetrenjače."  Don Quijote

Hvar&D

ODLUKA O IMENOVANJU OSOBA, NABAVA - PROJEKT

Odluka o izabranom kandidatu

U privitku :

Dokument o izabranom kandidatu

ODLUKA.docx

Zapisnik Povjerenstva

U pritvitku

Zapisnik Povjerenstva

zapisnik povjerenstva.docx

Povjerenstvo za projekt HVAR&D

U privitku dokumet

POVJERENSTVO ZA PROJEKT

POVJERENSTVO PROJEKT.docx

U privitku pogledajte tekst natječaja za voditelja projekta.

Međunarodna suradnja – susret učenika u Španjolskoj

Od 15. – 21. studenog u La Unionu u Španjolskoj održan je prvi stručni susret učenika u sklopu međunarodnog projekta Sustainability as a Resource u programu Erasmus+.

Sudjelovali su učenici iz Italije, Finske, Hrvatske, Turske, Njemačke i Španjolske. Naše učenice Ivana Novak, Sara Krivić, Ivana Erceg i Kate Radojković uspješno su predstavile Srednju školu Hvar  i otok Hvar.  Učenici su tijekom susreta imali zanimljiv program sportskih aktivnosti, radionica i izleta. Posjetili su rudnik-muzej Parque Minero, Cartagenu i park prirode San Pedro de Salinas. Neke od sportskih aktivnosti bile su održane u sportskoj dvorani, a pješačenje u parku prirode i na području revitaliziranog rudnika.  Tijekom informatičkih radionica naučili su koristiti nove aplikacije za snimanje pješačkih staza i u mješovitim grupama kreirali nove staze.

Veselimo se sljedećem susretu u ožujku 2016. g. u Italiji.

KULTURNI TURIZAM U HVARU -ISTRAŽIVANJE TRŽIŠTA 2011.

Ovim malim istraživanjem pokušali smo napraviti jedan korak u prepoznavanju želja i potreba kulturnih turista u gradu Hvaru. Uklopili smo ga u projekt iz predmeta Marketing u turizmu  pod nazivom SŠ Hvar Kulturni turizam u gradu Hvaru 2011.

Nadamo se da smo uspjeli doći do dobrih zaključaka i da će oni koristiti ne samo nama koji još učimo.

KULTURNI TURIZAM 2011 SS HVAR.pdf

Srednja škola Hvar

Kroz Burak 81

21450 HVAR

Slikovni rezultat za phone clipart 021/717 -138

Vodit.računovodstva : 021/761-500

Slikovni rezultat za email clipart srednja-skola-hvar@st.htnet.hr

mail ravnatelja : sasa.paduan@skole.hr

Izdvojena lokacija Škole u Jelsi

Pelinje b.b.

21465 JELSA

Slikovni rezultat za phone clipartTel.voditeljice u Jelsi: 021/717-589

Tel. str. suradnica: 021/761-157

« Studeni 2017 »

2016./2017.

Kalendar za školsku godinu 2016./2017.

CMS za škole logo
Srednja škola Hvar / Križa bb , HR-21450 Hvar / ss-hvar.skole.hr / ured@ss-hvar.skole.hr